dzieciPOZNAN.pl

WYDARZENIA DLA DZIECI, RODZIN i RODZICÓW W POZNANIU
reklama
kompozytornia
Lodowiska w Poznaniu
2015-11-09 | Autor: dzieciPOZNAN.pl
lodowiska.jpg
Okres zimy to zazwyczaj czas zmniejszonej aktywności fizycznej - zarówno dla nas rodziców jak i dla naszych dzieci. A jeśli już się na nią decydujemy , to wybieramy atrakcje „pod dachem” na przykład baseny czy sale zabaw. Jednak nawet zimą można w naszym mieście spędzić ciekawie czas na świeżym i mroźnym powietrzu, wystarczy wybrać się na jedno z trzech poznań
Czytaj więcej
Laboratorium Wyobraźni
2015-09-16 | Autor: Magdalena Woźniak
6_6.jpg
Dziecko nie musi zostawać naukowcem, bo już nim jest. Dzieci rodzą się ciekawskie i eksperymentują od pierwszych dni życia, często siejąc zniszczenie, hałas, bałagan.
Czytaj więcej
Blubry 6D. Poznańska przygoda wszystkich zmysłów
2015-06-07 | Autor: Magdalena Woźniak
Blubry_nr_3.jpg
Trasa jest kwintesencją poznańskich tradycji i symboli miasta: koziołków, Ratusza, Bambrów, rogali i gwary poznańskiej. Jest też prawdziwą frajdą i zaskakującą nas na każdym kroku przygodą dla rodzin i dzieci w każdym wieku.
Czytaj więcej
Gra familijna po Ostrowie Tumskim z audioprzewodnikiem
2015-05-30 | Autor: Magdalena Woźniak
OstrowTumski.jpg
Ścieżka audio jest bardziej grą familijną, niż ścieżką zwiedzania zabytków architektury. Autorzy wybrali bardzo rozsądną dawkę informacji i przedstawili je w przystępnej formie gry terenowej. Wycieczka w wersji dla rodzin polecana jest rodzinom z dziećmi  6-10 lat.
Czytaj więcej
Explorer Park nad Jeziorem Maltańskim
2015-05-12 | Autor: Magdalena Woźniak
3_11.jpg
Park linowy Explorer jest położony na zakolu Jeziora Maltańskiego, przy źródełku. Na park składają się trzy trasy linowe i jedna siatkowa. Dzieci w wieku szkolnym, o ile dosięgają na wyciągnięcie ramion wysokości 160cm, mogą skorzystać z przejść przez trasę niską. Mniejsi, jak dzieci w naszej grupce, mają do dyspozycji trasę dziecięcą, która rozpościera się na wysokości około 1m i która jest całkowicie osiatkowana.
Czytaj więcej
Stare Zoo
2015-04-07 | Autor: dzieciPOZNAN.pl
starezoo1.jpg
Jeśli zastanawiacie się dokąd wybrać się w Poznaniu z kilkuletnim dzieckiem na spacer, zdecydowanie polecam Stare Zoo. W moim odczuciu jest to największa jedna z największych bezpłatnych atrakcji w naszym mieście dla maluszków.
Czytaj więcej
Szkoła Małego Kierowcy na Malta Ski
2014-07-06 | Autor: Magdalena Woźniak
plac7.jpg
Czasem dobrze jest być małym. Mały może na przykład pojeździć w Poznaniu różowym Rolls-Roycem. Gdzie? W Szkole Małego Kierowcy na Malta Ski.
Czytaj więcej
Termy Maltańskie oczami mamy cztero- i dwulatki
2011-11-30 | Autor: Magdalena Woźniak
basen.jpg
Termy Maltańskie to zespół wodnych atrakcji w pobliżu poznańskiego jeziora Malta. Znajdują się tu baseny rekreacyjne, wyczynowe, rozmaite zjeżdżalnie wodne oraz masa innych atrakcji, zarówno dla najmłodszych jak i starszych dzieci. O termach Maltańskich specjalnie dla nas napisała mama dwójki dzieci, która wspólnie z nimi spędziła niedzielne popołudnie na tym obiekcie.
Czytaj więcej
Skatepark, siatkówka plażowa i bowling na Ratajach
2011-09-17 | Autor: Iwona Szlefarska (dziecipoznan.pl)
scatepark1.jpg
W Ośrodku Przywodnym Rataje w zeszłym roku rozpoczął działalność Skatepark Wyspa. Usytuowano go w miejscu, które mieszkańcy Rataj pamiętają jako odkryty kompleks basenów. Obecnie jest to głównie królestwo młodzieży jeżdżącej na rowerach wyczynowych, w mniejszym stopniu rolkarzy. Skatepark Wyspa wyposażony jest aż w 17 figur. Miłośnicy
Czytaj więcej
Nowe Zoo - atrakcja dla całej rodziny
2011-08-01 | Autor: Krzysztof Minge
DSCF1885_800x600.jpg
Nowe Zoo w Poznaniu jest drugim co do wielkości ogrodem zoologicznym w Polsce. Od 2009 roku jego najsłynniejszymi mieszkańcami są słonie afrykańskie, które mają możliwość przebywania w jednym z najnowocześniejszych tego typu obiektów w Europie. Dla sporej części zwiedzających właśnie te sympatyczne kolosy są powodem odwiedzania Zoo. Warto jednak pamiętać, że zamieszkują je także inne ró
Czytaj więcej
Atrakcje dla dzieci na Malcie w Poznaniu
2011-07-07 | Autor: Iwona Szlefarska (dziecipoznan.pl)
malta1.jpg
W samym centrum Poznania znajduje się jeden z głównych obszarów rekreacyjnych miasta – mowa oczywiście o Malcie. Na terenie zlokalizowanym wokół Jeziora Maltańskiego skumulowały się liczne atrakcje w sam raz na rodzinne wyjście. Dzieciaki mogą tu między innymi zjechać po torze saneczkowym, wyszaleć na placu zabaw czy zagrać w mini golfa.
Czytaj więcej
Wrotkarnia w Suchym Lesie - rolki w deszczowe dni
2011-05-23 | Autor: Iwona Szlefarska (dziecipoznan.pl)
wrotkarnia1.jpg
Miłośnicy rolek oraz hulajnóg mogą również w deszczowe dni oddawać się swojej pasji. W Suchym lesie (obok pływalni Octopus) do końca lipca funkcjonuje wrotkarnia. W miesiącach zimowych w miejscu tym było zadaszone sztuczne lodowisko. Obecnie obiekt zaadaptowany jest na wrotkarnię. Całość znajduje się w wielkim białym namiocie. W upały racz
Czytaj więcej
Cascader Park w Kobylnicy – pomysł na pogodny dzień już dla 6-latka!
2011-05-08 | Autor: Iwona Szlefarska (dziecipoznan.pl)
cascader07m.jpg
W pobliżu Poznania, przy drodze wylotowej na Gniezno, ulokowana jest ciekawa atrakcja dla trochę starszych dzieci – Cascader Park w Kobylnicy. Swoje próby, na trasie MAKALU przygotowanej dla dzieci, mogą podejmować tu już sześciolatki. Jednak na dobrą zabawę mogą tu liczyć także młodzież i dorośli. Dla nich przygotowane są trasy o wyższym poziomie trudności oraz zjazdy tyrolskie. W Cascader P
Czytaj więcej
Zabawa na wysokości – sposób na aktywną jesień i zimę
2010-10-17 | Autor: Iwona Szlefarska (dziecipoznan)
avana1.jpg
Szczególnie w zimowe miesiące często zastanawiamy się, w jaki sposób można aktywnie spędzić czas z dziećmi. Najczęściej z braku innych pomysłów wybieramy basen. Okazuje się, że w Poznaniu dla rodzin z dziećmi są jeszcze inne, bardzo ciekawe propozycje. Jedną z nich jest ścianka wspinaczkowa Avana, która w ostatnich miesiącach „wyrosła” w holu Kinepolis.
Czytaj więcej
Palmiarnia Poznańska - tropiki w Parku Wilsona
2010-08-19 | Autor: Iwona Szlefarska
palmiarnia1.jpg
Dobrym pomysłem na deszczową pogodę w Poznaniu jest wybranie się z dziećmi do Palmiarni w Parku Wilsona. Można tu przenieść się w świat lasu tropikalnego, podziwiać kaktusy Ameryki Południowej czy podziwiać roślinność sawanny. Taka nietypowa wycieczka na pewno spodoba się wszystkim dzieciom, zarówno tym małym jak i starszakom. Poznańska Palmiarnia to nie ty
Czytaj więcej
Ogród Botaniczny w Poznaniu
2010-08-10 | Autor: Iwona Szlefarska
ogrodbotaniczny1.jpg
Jednym z piękniejszych miejsc na spacer z dzieckiem w Poznaniu jest Ogród Botaniczny UAM założony w 1925 roku. Znajduje się tutaj - na około 22 ha powierzchni - kolekcja nietypowych roślin, wspaniałych kwiatów, wyjątkowych drzew. Można przysiąść w cieniu kasztanowca, przyjrzeć się odmianom lilii, nacieszyć oczy widokiem alpejskiej roślinności a przede wszystkim odpocząć.
Czytaj więcej
Spacerkiem po Starym Rynku i okolicznych uliczkach
2010-07-03 | Autor: Iwona Szlefarska
staremiasto1_1.jpg
Poznańska Starówka nawet w zwykły dzień może okazać się ciekawym miejscem na rodzinny spacer. Wielu z nas często bywa w obrębie Starego Miasta, jednak przeważnie są to szybkie przejścia z punktu A do punktu B. Ja chciałabym Was dziś przekonać do poszwędania się po starym Poznaniu, do wcielenia się z rodziną w turystów. Pozwólcie sobie poznać Poznań na nowo!
Czytaj więcejPOLECANE ARTYKUŁY
Jump Arena

Jump Arena


KALENDARZ IMPREZ
Dzisiaj w Poznaniu:
POLECANE WYDARZENIA
ZAJĘCIA DLA DZIECI 2015/2016
zajęcia_dodatkowe
AKTYWNIE
lodowiska
PORADNIK
jak dokarmiaćptaki
PSYCHOLOG NATALIA MINGE RADZI
INFO
Znajdziesz u nas

Książki dla dzieci

,

atrakcje w Poznaniu

,

zabawy dla dzieci Poznań

,

urodziny dla dzieci Poznań

,
place zabaw Poznań
,
półkolonie Poznań
Partnerzy: