Zakamarki polecają na Dzień Dziecka
Zakamarki. Artykuł sponsorowany

2017-05-01

Dzień Dziecka

10 pozycji książkowych od Zakamarków: do czytania i do oglądania, dla maleńkich do snu i dla starszych do końca strony, do śmiechu i do łez, na dzień dobry i na DZIEŃ DZIECKA:
Auto robi brum

tekst: Lotta Olsson, ilustracje: Charlotte Ramel, tłumaczenie: Agnieszka Stróżyk
książka kartonowa, 18 stron
wiek: 0+
cena: 19.90 zł

Kartonowa seria CO WOKOŁO to rymy, rytmy, dźwięki i obrazy dla najnajów, czyli najmłodszych czytelników. Lotta Olsson, autorka m.in. opowieści o mrówkojadzie i orzesznicy, oraz ilustratorka Charlotte Ramel, znana z ilustracji do Cynamona i Trusi, w humorystyczny i niebanalny sposób pokazują otoczenie kilkunastomiesięcznego dziecka, najbliższy mu świat pełen niespodzianek, zadziwień i odkryć. Tom Auto robi brum skupia się na dźwiękach i odgłosach.

http://www.zakamarki.pl/index.php/auto-robi-brum.html?dir=asc&order=name
Mały, mały smyk

tekst: Lotta Olsson, ilustracje: Charlotte Ramel, tłumaczenie: Agnieszka Stróżyk
książka kartonowa, 18 stron
wiek: 0+
cena: 19.90 zł

Kartonowa seria CO WOKOŁO to rymy, rytmy, dźwięki i obrazy dla najnajów, czyli najmłodszych czytelników. Lotta Olsson, autorka m.in. opowieści o mrówkojadzie i orzesznicy, oraz ilustratorka Charlotte Ramel, znana z ilustracji do Cynamona i Trusi, w humorystyczny i niebanalny sposób pokazują otoczenie kilkunastomiesięcznego dziecka, najbliższy mu świat pełen niespodzianek, zadziwień i odkryć. W tomie Mały, mały smyk towarzyszymy maluchowi w jego codziennych zabawach i zajęciach.

http://www.zakamarki.pl/index.php/maly-maly-smyk.html


 


Paryż – znam to miasto

tekst i ilustracje: Judith Drews
tłumaczenie: Katarzyna Skalska, Tatiana Zgaińska-Filipowska
książka kartonowa, 14 stron
wiek: 3+
cena: 39,90 zł

Po Paryżu przechadza się mnóstwo znanych i nieznanych osób, postaci i zwierząt.
Może niektóre z nich rozpoznajesz? Odszukaj je na Montmartrze, nad Sekwaną, w muzeach, w ogrodzie zoologicznym oraz w innych zakątkach miasta i zobacz, co robią.
W stolicy Francji dziś naprawdę dużo się dzieje! Książka z mnóstwem paryskich szczegółów do oglądania, wyszukiwania, śledzenia. Dobra zabawa nie tylko dla tych, którzy znają to miasto!

http://www.zakamarki.pl/index.php/paryz-znam-to-miasto.html?dir=asc&order=name


 


Wakacje z Lassem i Mają

tekst: Martin Widmark, ilustracje: Helena Willis , tłumaczenie: Barbara Gawryluk

twarda oprawa, 92 strony
wiek 6+
cena: 29.90

Książka na wakacje dla wszystkich fanów Lassego i Mai. Znajdziecie tu nowe opowiadanie o dwójce detektywów oraz mnóstwo zadań i zagadek. Sudoku, szyfry, gra planszowa, przepis prosto z kawiarni Panini & Bernard, quiz o Valleby czy psychozabawa – każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Kolejne tytuły serii Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai od kilku lat wybierane są książką roku przez szwedzkie Jury Dziecięce, czyli niemal 50 000 głosujących dzieci, a tym samym nie schodzą w Szwecji z list bestsellerów. W Polsce również cieszą się dużą popularnością.

Akcja książek rozgrywa się w małym szwedzkim miasteczku Valleby i jego okolicach. Główni bohaterowie, Lasse i Maja, chodzą do tej samej klasy i wspólnie prowadzą małe biuro detektywistyczne.

Książki świetnie nadają się dla dzieci, które właśnie zaczynają samodzielnie czytać. Duża czcionka, duża ilość charakterystycznych czarno-białych ilustracji oraz trzymająca w napięciu akcja sprawiają, że nawet najbardziej oporni mali czytelnicy czytają je z wypiekami na twarzach.

http://www.zakamarki.pl/index.php/wakacje-z-lassem-i-maja.html?dir=asc&order=a 

Dzień Dziecka w Bullerbyn

tekst: Astrid Lindgren, ilustracje: Ilon Wikland, tłumaczenie: Anna Węgleńska
twarda oprawa, 24 strony
wiek 3+
cena: 29.90

Lasse, Bosse, Olle, Britta, Anna i Lisa urządzają Dzień Dziecka małej Kerstin, siostrzyczce Ollego.

Chcą, żeby bawiła się tak dobrze, jak dzieci w Sztokholmie, o których Lasse przeczytał w gazecie. Dlatego sadzają ją na źrebaka, huśtają wysoko na huśtawce i spuszczają z okna na linie. Jednak Kerstin nie podobają się takie zabawy, ona woli świętować Dzień Dziecka na sposób bullerbyński. Czyli jak?

Dzień Dziecka w Bullerbyn to autonomiczne opowiadanie, którego nie znajdziecie w tomie o dzieciach z Bullerbyn!

http://www.zakamarki.pl/index.php/dzien-dziecka-w-bullerbyn.html


 

Wiktorio, I love you

tekst: Maja Hjertzell, ilustracje: Anna Nilsson, tłumaczenie: Marta Wallin
twarda oprawa, płócienny grzbiet, 140 stron
wiek 6+
cena: 34.90

Czasem dzieją się przykre rzeczy. Na przykład ginie ci kot albo mama postanawia urządzić ci przyjęcie urodzinowe, choć ty wcale tego nie chcesz. Czasem jednak dzieją się też dobre rzeczy. Na przykład do pobliskiego domu wprowadza się bibliotekarka, która parkuje książkobus na twoim podwórku.

Gdy dziewięcioletnia Linn poznaje bibliotekarkę Wiktorię, od razu czuje, że wszystko zmieni się na lepsze.

http://www.zakamarki.pl/index.php/wiktorio-i-love-you.html

 


Pociągiem

ilustracje: Vincent Bourgeau
twarda oprawa, tekturowe pudełko, 28 stron
wiek 3+
cena: 29.90

Pociągiem jadą słoń, zebra, pies, dziewczynka i maszynista. Kiedy pociąg wyjeżdża z tunelu, nic już nie jest takie samo!

Seria HISTORIA BEZ SŁÓW to książki, które dzieci mogą czytać na długo, zanim opanują alfabet. Historia zbudowana z obrazów pozwala na to, by dziecko, używając wyobraźni i odnosząc się do swoich emocji, znajdowało dla niej własne słowa i tym samym współtworzyło opowieść.

HISTORIA BEZ SŁÓW za każdym razem i przez każdego może być opowiedziana inaczej.

HISTORIA BEZ SŁÓW to gimnastyka dla oka, języka i wyobraźni – dobra zabawa niezależnie od wieku.

Książka w wysuwanym tekturowym pudełku.

http://www.zakamarki.pl/index.php/pociagiem.html?dir=asc&order=aMój przyjaciel Stefan

tekst: Eva Lindström, ilustracje: Eva Lindström, tłumaczenie: Marta Wallin
twarda oprawa, 28 stron
wiek 3+
cena: 29.90

Pierwszy raz zobaczyłam go w telewizji w programie przyrodniczym. Potem spotkaliśmy się przed sklepem. Rozerwała mu się torba, więc pomogłam mu pozbierać zakupy z chodnika. Przez jakiś czas zarabiał wierceniem dziur, ale dziury zaczęły mu się śnić po nocach. Ma na imię Stefan. Jesteśmy przyjaciółmi.

„Najbardziej codzienna codzienność i kompletny odlot” – tak szwedzki recenzent podsumował tę książkę. Nic dodać, nic ująć. Eva Lindström bez mrugnięcia okiem potrafi opowiadać najbardziej absurdalne historie osadzone w najpospolitszej zwyczajności.

http://www.zakamarki.pl/index.php/moj-przyjaciel-stefan.html

 


Ilustrowany inwentarz ptaków

tekst: Virginie Aladjidi, ilustracje: Emmanuelle Tchoukriel, tłumaczenie: Katarzyna Skalska, Magdalena Kamińska-Maurugeon
oprawa, 76 stron
wiek 6+
cena: 49.90 zł

Ilustrowany inwentarz ptaków zawiera opisy i wizerunki 76 ptaków z różnych stron świata.

Emmanuelle Tchoukriel, ilustratorka specjalizująca się w sporządzaniu rycin naukowych, sportretowała ptaki z precyzją i artyzmem godnymi przyrodników z minionych stuleci. Zanim około 1830 roku wynaleziono fotografię, przyrodnicy rysowali martwe lub wypchane ptaki, a ich talent sprawiał, że „ożywały” na papierze. Emmanuelle Tchoukriel tworzyła ryciny do tej książki, obserwując żywe ptaki i studiując liczne fotografie.

Czarne kontury rysunków wykonała rapidografem i tuszem chińskim. Do kolorowania użyła akwareli, które nakładane z różną intensywnością, świetnie oddają bogactwo odcieni i faktur spotykanych w przyrodzie.

Każda rycina opatrzona jest polską i łacińską nazwą, wymiarami, obszarem występowania, opisem upierzenia i głosu ptaka oraz innymi ciekawostkami na jego temat.

http://www.zakamarki.pl/index.php/ilustrowany-inwentarz-ptakow.htmlLubię Leosia

tekst i ilustracje: Pija Lindenbaum, tłumaczenie: Katarzyna Skalska
twarda oprawa, 28 stron
wiek 0+
cena: 24.90

Marcel lubi u Leosia wszystko: jego kudłate włosy, jego wiaderko, a nawet jego błocko! Dlatego kiedy pojawia się „ten trzeci”, w piaskownicy przestaje być fajnie...

Dramat zazdrości dla najmłodszej publiki.

Pierwszy tom nowego cyklu Pii Lindenbaum dla najmłodszych dzieci – a więc zanim sięgną po książki o Nusi, Filipie czy Igorze.

Pija Lindenbaum jest wnikliwą obserwatorką dziecięcych zabaw i dziecięcego sposobu myślenia. Swoje spostrzeżenia potrafi genialnie przelać na papier – powstaje oszczędna w słowach, ale jakże pełna znaczeń opowieść, której równorzędnym głosem są ilustracje. Nic dziwnego, że dzieci odnajdują w jej książkach swój świat!

http://www.zakamarki.pl/index.php/lubie-leosia.html

 Chcesz dostawać na bieżąco informacje o wydarzeniach dla dzieci w Poznaniu?
Zapisz się na newsletter portalu dziecipoznan.plGALERIA
Rozwiń


WIZYTÓWKA
Zwiń


KOMENTARZE
Rozwiń
KOMENTARZE FB


PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:
ZwińMIEJSCA:


WYDARZENIA:
KALENDARZ IMPREZ
NADCHODZĄCE WYDARZENIA
REKLAMA

WIĘCEJ KATEGORII:

KULTURA
MUZEA  |   TEATRY  |   KINA  |   DOMY KULTURY  |   BIBLIOTEKI  |   WYWIADY
URODZINKI DLA DZIECI
SALE ZABAW  |   RESTAURACJE  |   MIEJSCA NIETYPOWE
O NAS
REKLAMA  |   KONTAKT
AKTYWNIE
KĄPIELISKA  |   WYCIECZKI  |   PARKI  |   PLACE ZABAW  |   CZAS DLA RODZINY  |   TOP ATRAKCJE W POZNANIU
ZAJĘCIA
POZALEKCYJNE/ WARSZTATY  |   LATO W POZNANIU  |   ZIMA W POZNANIU
STYL ŻYCIA
KONKURSY  |   NOWOŚCI WYDAWNICZE  |   PORADY  |   FELIETONY  |   RECENZJE  |   PLASTYKA DLA DZIECI  |   ZABAWY RUCHOWE  |   PRZEPISY
KATALOG FIRM
Kultura  |  Miejsca przyjazne rodzinie  |  Opieka nad dziećmi  |  Organizacja urodzin  |  Sport  |  Usługi dla dzieci i rodzin  |  Warsztaty i zajęcia dla dzieci  |  dzieciPOZNAN.pl © 2016 All Rights Reserved
Es-Art.pl