Lecimy w kosmos. Kurs projektowania 3D
Concordia Design

2018-03-01

04.03-13.05.2018

Lecimy w kosmos
Kurs projektowania 3D
Data: 4 marca – 13 maja (niedziele)
Godz. 10.00-12.00
Wiek: 10-14 lat
Cena całego kursu: 300 zł  (możliwość udziału w pojedynczych zajęciach)

„Lecimy w kosmos” to cykl 5 spotkań z projektowaniem 3D i oraz jedno spotkanie, które stanie się prezentacją projektów powstałych podczas warsztatów! Dzieci poznają środowisko programu typu CAD i zdobędą fascynującą wiedzę, która może stać się początkiem dłuższej przygody. Nie tylko poznają, ale także nauczą się wykorzystywać nowe narzędzia do realizacji swoich pomysłów. Myślenie projektowe, które dzieci będą rozwijać podczas kursu zaowocuje stworzeniem autorskiej prezentacji, która na koniec przyjmie realny charakter dzięki technice druku przestrzennego w 3D.

Podczas tej edycji kursu uczestnicy zajmą się tematyką związaną z kosmosem. Dowiedzą się, w jaki sposób wykorzystać druk 3D w podróżach kosmicznych, przygotują projekty przedmiotów, które można wydrukować w 3D w przestrzeni kosmicznej. Na koniec każdy będzie mógł zaprezentować przed całą grupą efekt swojej twórczej pracy.

Terminy spotkań: 4.03, 18.03, 25.03, 8.04, 22.04, 13.05 - prezentacja projektów. „Lecimy w kosmos” - to hasło przewodnie tej edycji kursu. Mali projektanci odpowiedzą sobie m.in. na takie pytania: „Ile kosztuje rakieta?”, „Co to jest kosmodrom?”, „W jaki sposób rakieta wchodzi w orbitę?”. Uczestnicy będą się też zastanawiać nad takimi kwestiami jak: czy drukowanie 3 D w kosmosie jest możliwe, po co kosmonautom drukarki 3 D, jakie cechy musi mieć kosmiczny druk 3 D, czy załoga wydrukuje sobie pizzę?

 Chcesz dostawać na bieżąco informacje o wydarzeniach dla dzieci w Poznaniu?
Zapisz się na newsletter portalu dziecipoznan.plGALERIA
Rozwiń


WIZYTÓWKA
Zwińtelefon
telefon
telefon

You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near '' at line 1